Am descoperit aceasta initiativa interesanta aici, pe blogul lui Carmen, si va invit cu drag sa descoperiti acolo multe imagini care spun povesti, pe blogurile celor care participa la miercurea fara cuvinte.
Saptamana asta va invit sa descoperiti figurine Lego de dimensiuni impresionante, fotografiate intr-un mall care sarbatoreste lumea Lego si ne-a delectat cu multe constructii uimitoare.
Sa aveti o zi frumoasa!

12 thoughts on “Miercurea fara cuvinte (20) – Figurine Lego

    • 20/11/2014 at 9:42 am
      Permalink

      Da, erau fascinati! Ma uitam la ei cum se apropiau si parca nu le venea sa creada ce mari sunt figurinele si sunt integral din piese de Lego.

      Reply
  • 19/11/2014 at 1:02 pm
    Permalink

    Bună ziua !
    O nouă MFC ne-a dat întâlnirea virtuală la care am răspuns prezentat.
    Să ai o zi bună, liniştită şi frumoasă.

    Reply
    • 20/11/2014 at 9:42 am
      Permalink

      Multumesc! O zi frumoasa si plian de bucurii!

      Reply
  • 19/11/2014 at 1:53 pm
    Permalink

    superbe creatiile
    ne spui si mall-ul sau nu mai e de actualitate expozitia ?

    Reply
    • 20/11/2014 at 9:43 am
      Permalink

      Expozitia este inca disponibila la mallu Afi Palace Cotroceni. Merrita vizitata, preferabil la orele diminetii cand mallul este mai gol si le poti admira in liniste.

      Reply
  • 19/11/2014 at 4:51 pm
    Permalink

    impresionant! sunt curioasa câte piese compun fiecare din figurine si cât timp a cerut realizarea acestor proiecte.
    Pup, Raluca draga. Happy WW!

    Reply
  • 20/11/2014 at 12:52 pm
    Permalink

    Am fost si noi la AFI acum o luna si mai bine cu nepoteii la Lumea Lego! Foarte fascinati au fost. And am ajuns acasa numai lego le-ar fi trebuit 🙂

    Reply
    • 21/11/2014 at 6:08 pm
      Permalink

      Daaaa, dau dependenta seturile Lego. Toti copiii le indragesc. 🙂

      Reply
  • 20/11/2014 at 3:27 pm
    Permalink

    Fotografiile tale ne arată o lume Lego …pentru profesioniști, dacă mă pot exprima astfel! 🙂

    Reply
    • 21/11/2014 at 6:09 pm
      Permalink

      Da, o lume fascinanta care a insemnat mii de ore de munca. Noi vedem doar partea frumoasa a figurinelor, dar ele au insemnat si mult efort din partea celor care le-au construit.

      Reply