13 thoughts on “Miercurea fara cuvinte (10) – Plimbare prin parcul Carol

  • 16/07/2014 at 8:09 am
    Permalink

    Ce frumos se limpezeste cerul si cat de bine armonizeaza cu verdele naturii si nuantele de caramiziu… frumoase imagini!
    O zi minunata draga mea!
    Happy WW!

    Reply
    • 17/07/2014 at 8:32 am
      Permalink

      Multumesc, draga Carmen! Sa ai o zi minunata!

      Reply
  • 16/07/2014 at 10:13 am
    Permalink

    Superbe locuri! Și soarele din poze îmi face în ciudă, pare-mi-se: la noi e nor…
    Pup, Raluca!

    Reply
    • 17/07/2014 at 8:33 am
      Permalink

      Da, am avut noroc de o zi cu soare frumos si ne-am bucurat de plimbare. Astazi este si la noi mai noros.

      Reply
  • 16/07/2014 at 11:32 am
    Permalink

    Te invităm în vizită la noi pentru a servi o înhețată.
    Să ai parte de o MFC frumoasă și liniștită.

    Reply
    • 17/07/2014 at 8:34 am
      Permalink

      Am fost ieri in vizita si m-am bucurat de inghetata. 🙂
      O zi frumoasa!

      Reply
    • 17/07/2014 at 8:34 am
      Permalink

      Da, este superb acolo, mai ales dimineata cand este mai linistit. 🙂

      Reply
    • 17/07/2014 at 8:36 am
      Permalink

      Castelul este undeva ascuns, in lateralul parcului. L-an descoperit cand am fost prin parc cu doua ghide care ne-au povestit despre el. Se numeste castelul lui Vlad Tepes si a fost construit de regele Carol. Se poate vizita doar o zi pe an, in rest este folosit doar de armata.

      Reply
  • 23/07/2014 at 1:19 pm
    Permalink

    Cred ca stiu unde voi merge azi cu Andrei, dupa ce-ajung acasa! 🙂
    Era printre parcurile mele favorite in vremea facultatii, mi-era si aproape de casa pe-atunci, dar si acum ajungem repede cu masina. Mi s-a facut dor, asa ca..multam' de idee si de foto:)

    Reply
    • 24/07/2014 at 8:38 am
      Permalink

      Plimbare placuta sa aveti! Sper sa ii placa lui Andrei, va avea loc sa alerge in voie prin parc. Din cate stiu la intrare este un muzeu tehnic unde au niste activitati interesante pentru varsta lui. Mi-a povestit odata o prietena ca au fost acolo si baietelului ei i-a placut. Poate incercati si voi. 🙂

      Reply
  • 24/07/2014 at 8:54 am
    Permalink

    Am fost aseara, dar muzeul era inchis deja. Am rucat si am coborat de-am benganit scarile alea pana la "momument"—adica pana sus la tancuri/monument.
    Altfel, frumos tare:)))

    Reply